تبلیغات
مذهب امروز

مذهب امروز
تا آمدن منتقم زهرا ایستاده ایم 
نظر سنجی
به نظر شما آیا دانشنامه ی ویكی پدیا منبع مناسبی برای مطالب اعتقادی ،سیاسی و رسانه است وو می توان به آن استناد كرد ؟لوگوی دوستان
<------- 120x60 ------->


شهدای کازرون ثامن تـــم محل لوگوی شما

خاطره ای از شهید ابراهیم هادی یل اطلاعات عملیات
ابراهیم و دوستانش جزء نخبگان و اولین كسانی بودند كه به جبهه های حق علیه باطل رهسپار شدند. برادر و دو همرزم شهید می گویند ابراهیم كه زمان دبیرستان در مسابقات كشتی (آموزش و پرورش) شركت می كرد و در میان آموزشگاه های كشور به قهرمانی رسید، هیچ گاه دیده نشد به دنبال نقطه ضعف حریف خود باشد. او در میدان نبرد كشتی گذشت می كرد. اغلب كشتی گیرها برای آنكه پشت حریف خود را به خاك برسانند فیلم حریف را می گذارند و نقطه ضعف های حریف را پیدا می كنند و از همان نقطه ضعف برای ضربه كردن حریف استفاده می كنند.
اما ابراهیم به نقطه ضعف حریف خود توجهی نداشت و مردانه كشتی می گرفت. او در كمیته الفتح، عملیات محافظت های شهری انجام می داد و هنگامی كه جنگ شروع شد برای اعزام سر از پا نمی شناخت. یكی از رزمندگان از طرف سپاه ماموریت می گیرد كه از جبهه گزارش تهیه كند. بعد از آنكه ماموریت او به اتمام رسید به تهران بازگشت و طی جلسه ای گفت: جنگ شروع شده و قصرشیرین سقوط كرده و رزمندگان اسلام تا پاسگاه برار عزیز عقب نشینی كرده اند. سه روز از جنگ گذشته بود كه ابراهیم و دوستانش در خیابان 17 شهریور یك جلسه ای سرپایی تشكیل دادند تا برای رفتن به جبهه آماده شوند او در این جلسه گفت: باید كمیته الفتح را جمع آوری كرده و نیروها را آماده نگه داشت تا زمانی كه تشكیلات دستور دهند و با یك تجهیزات كامل به جبهه های حق علیه باطل رهسپار شویم. در كمیته الفتح اكثر نیروها تحت امر ابراهیم هادی بودند. هنگامی كه دشت ذهاب دست نیروهای عراقی بود تعدادی از رزمندگان به دلیل عدم تجربه به اسارت عراقی ها درآمدند اما ابراهیم با یك نقشه طراحی شده و اصولی تر وارد نبرد با دشمن شد. ابراهیم با تعدادی از نیروهای رزمنده كه حدودا ده الی پانزده نفر بودند برای شناسایی و آماده كردن نقشه به خاك دشمن نفوذ كرد و حدودا سه روز طول كشید كه شناسایی به اتمام رسید.

در واقع نفوذ به خاك دشمن و شناسایی مناطق دشمن یكی از كارهای ابراهیم بود و به این كار علاقه زیادی داشت. در ادامه آنها بعد از سه روز با نوشته های زیاد و نقشه دقیق آمدند و نیروها را طبق نقشه تقسیم كردند.
آنها بدون آنكه تزلزلی داشته باشند با قدرت و یقین شروع به كار كردند زیرا شهادت را پذیرفته و می دانستند در این راه شهادت وجود دارد به همین دلیل به هیچ چیز فكر نمی كردند. آنها در سرپل ذهاب كه تیپ 3 ابوذر هم بود مستقر شدند. منطقه شناسایی شد و آنها یكی یكی به سوی ارتفاعاتی كه گرفته بودند رفتند و در آنجا مستقر شدند تا به راحتی بتوانند در آنجا دیده بانی كنند.
او خانواده اش را بسیار دوست می داشت، با مرام و با معرفت بود. هركسی كه برای اولین بار با ایشان برخورد داشت از وزیر گرفته تا كارگر، از انسانیت و اخلاق حسنه او تعریف و تمجید می كردند.
در گردان كسانی بودند كه روسای قبیله و یا منطقه خود به حساب می آمدند و هنگامی كه ابراهیم به همراه دوستانش نزد آنها می رفت و سوالاتی از آنها می كرد در عرض بیست دقیقه بزرگان منطقه كه اغلب از كسانی بودند كه مردم برای دستبوسی نزدشان می آ مدند مرید ابراهیم می شدند.
و با چندین تن به طور مسلح ابراهیم را محافظت می كردند و او را فرمانده می نامیدند. در واقع صداقت، رفاقت، صفا و صمیمیت وی باعث می شد كه آنها مرید او شوند.
ابراهیم با یك دمپایی و یك شلوار كردی و سر تراشیده در جبهه و شهر تهران رفت و آمد می كرد و در عین سادگی و ساده زیستی كارهای بزرگی انجام می داد.
“روزگاری است كه در میخانه خدمت می كنم
در لباس فقر كار اهل دولت می كنم”
اوكار یك دولت را می كرد. حقوقش را در اختیار دوستانش قرار می داد و به آنها می گفت آن را در راه خدا برای مستضعفین خرج كنید. هیچ گاه دیده نشد كه ایشان همراه خود پول داشته باشد. در واقع با پول قهر بود. تمام اموالش را در اختیار دیگران قرار می داد. دوستان وی هنگامی كه سخاوتمندی و مردانگی او را می دیدند عاشق و شیفته اش می شدند و خصوصیات ابراهیم در روحشان رسوخ می كرد.
او نیروهایی همچون شهید علی خرم دل، اصغر وصالی و ... را تربیت كرد. برای مثال، علی خرم دل هنگامی كه می خواست به منطقه برود موتورش را به دوستانش داد و به آنها گفت: این آخرین تعلقی بود كه من داشتم و می خواهم دل از آن بكنم تا دیگر در این دنیای فانی چیزی نداشته باشم و با خیال راحت و فكر آسوده این دنیا را ترك کنم....


طبقه بندی: شهدا،
[ جمعه 22 آذر 1392 ] [ 06:02 ق.ظ ] [ علیرضا رمضانی ]
.: Weblog Themes By شهدای کازرون :.

درباره وبلاگ


شیعه به روز دنبال اسلام امروزی نیست و تلاش می کند شیعه ی زمان علی (ع) راامروزه به شما نشان دهد.همراه ما باشید.اگر دوست دارید نویسنده شوید،نظر بگذارید وبه اطلاع ما برسانید.با تشکّر
تاسیس 1391/10/9

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
پخش زنده حرم
روزشمار غدیر مهدویت امام زمان (عج) وصیت شهدا
ساعت فلش مذهبی ذکر روزهای هفته
دعای فرج حدیث موضوعی آیه قرآن تصادفی